Otwory badawcze, eksploracyjne i eksploatacyjne

Od ponad 20 lat wykonujemy odwierty w pokładach soli na potrzeby budowy podziemnych magazynów ropy i paliw. Dla IKS Solino S.A. wykonaliśmy m.in. kilkadziesiąt tego typu otworów.

Naszym klientem jest również krajowy operator gazociągów GAZ-SYSTEM S.A. dla którego wykonaliśmy dwa otwory badawcze na perspektywicznym wysadzie solnym Damasławek.

Mamy duże doświadczenie w realizacji skomplikowanych odwiertów służących poszukiwaniu węglowodorów dla ORLEN Upstream Sp. z o.o., FX Energy Poland Sp. z o.o., PGNiG S.A., Lane Energy Poland Sp. z o.o.

Więcej...

Odwiert geotermalny i budowa Ciepłowni Geotermalnej w Koninie

Szanowni Państwo, mamy zaszczyt poinformować, że w dniu dzisiejszym, w konsorcjum z Energy Solutions Sp. z o.o. podpisaliśmy umowę z MPEC KONIN Sp. z o.o. na budowę Ciepłowni Geotermalnej w Koninie.

Więcej...

Odwierty geotermalne

UOS Drilling S.A. może pochwalić się ogromnym doświadczeniem w kompleksowej realizacji otworów geotermalnych. Ponad 90% wszystkich otworów geotermalnych wykonanych w Polsce w ostatnich latach zostało odwierconych przez UOS Drilling S.A. (dawniej G-Drilling S.A.). Kontrakty realizowane są w formule „pod klucz”.

Więcej...

Otwory pod płyty mrożeniowe

Jesteśmy bezkonkurencyjni w wykonywaniu płyt mrożeniowych. W 2011 r. zrealizowaliśmy taki projekt dla KGHM Polska Miedź S.A. na potrzeby głębienia szybu GG-1. W ramach inwestycji wykonaliśmy 43 otwory mrożeniowe o głębokości 440÷700 m na kręgu o średnicy 16 m. W 2018 r. zakończyliśmy realizację podobnego projektu, w którym odwierciliśmy 42 otwory mrożeniowe o głębokości 490 m, których odchylenie nie przekraczało 0,5 m. Inwestycja zrealizowana została na potrzeby głębienia szybu „Grzegorz”, który eksploatowany będzie przez spółkę TAURON Wydobycie S.A.

Więcej...

Wielkośrednicowe studnie odwodnieniowe

Od blisko 40 lat wspomagamy koncern PGE przy odwadnianiu kolejnych pokładów węgla w Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów. W ramach tych prac, korzystając z systemu młotkowego wykonujemy m.in. wielkośrednicowe otwory (670-960 mm) o głębokości 250-300 m.

Więcej...

Otwory techniczno-produkcyjne

W 2015 r. w ramach inwestycji realizowanej dla KGHM Polska Miedź S.A. wykonaliśmy 4 otwory wiertnicze dla systemu klimatyzacji centralnej w Zakładzie Górniczym „Rudna”. Za pomocą odwiertów o średnicy końcowej 13 3/8 (339,7 mm) do podziemnego systemu klimatyzacyjnego tłoczona jest woda lodowa co umożliwia pracę ludzi na większych głębokościach.

Więcej...

Odwiert Czarna Dolna-1

United Oilfield Services S.A., na mocy umowy na prace wiertnicze na lądzie z Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem SA (PGNiG SA), wykonała odwiert Czarna Dolna-1.

Więcej...

Odwiert poszukiwawczy Bajerze - 2 oraz Tuszynki - 1K

Firma United Oilfield Services Sp. z o.o., na mocy umowy na prace wiertnicze na lądzie z firmą FX Energy Poland Sp. z o.o., wykonała odwiert poszukiwawczy Bajerze - 2 oraz Tuszynki - 1K.

Więcej...

Odwiert Bajerze 1K

W okresie od lutego 2016 r. do maja 2016 r., spółka United Oilfield Services Sp. z o.o. (UOS), na podstawie Umowy na wiercenie lądowe zawartej pomiędzy United Oilfield Services Sp. z o.o. a FX Energy Poland Sp. z o.o., wykonała odwiert Bajerze 1K.

Więcej...

Wiercenie otworu Wysin 2H i Wysin 3H

W okresie od czerwca 2015 r. do grudnia 2015r., United Oilfield Services Sp. z o.o. (UOS) na podstawie umowy na usługi wiertnicze pomiędzy United Oilfield Services Sp. z o.o. oraz Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem SA (PGNiG SA) wykonała następujące usługi wiertnicze:  

- Wiercenie otworu Wysin 2H

- Wiercenie otworu Wysin 3H 

Więcej...

Otwór poszukiwawczy Pęclin – OU1

United Oilfield Services Sp. z o.o. od grudnia 2014 roku do marca 2015 roku prowadziła na zlecenie ORLEN Upstream Sp. z o. o. prace geologiczne na obszarze koncesji Wołomin, nr 63/2008/p, na obszarze województwa mazowieckiego, w powiecie otwockim, w gminie Wiązowna w pobliżu miejscowości Pęclin. 

Więcej...

Wiercenie otworów poszukiwawczych Lublewo LEP-1, Sławoszyno LEP-1 i Lublewo LEP-1ST1H

United Oilfield Services Sp. z o.o. od grudnia 2013 roku do maja 2014 roku wykonała na zlecenie Lane Energy Poland Sp. z o.o. następujące prace geologiczne: otwór rozpoznawczy Lublewo LEP-1, Sławoszyno LEP-1 oraz Lublewo LEP-1ST1H.

Więcej...